تولید کننده: TajhizMarket
کد محصول: شیر پروانه ای
موجودی: در انبار
تماس بگیرید
قیمت بدون مالیات: تماس بگیرید
 شير پروانه اي با حركت چرخشي براي قطع و وصل كردن جريان و همچنين تنظيم جريان مورد استفاده قرار مي گيرد.
شیر پروانه در تمام سایز ها موجود است و میتوان آن را با جنسی که نسبت به خوردگی  مقاوم  باشد یا در مدل های سیستم های بهداشتی تولید کرد. این شیرها برای گاز ها,مایعات,گل ولای ,پودرها وسیستم خلا؛ به کار می روند .نشیمنگاه پلاستیکی  ارتجاعی که در اغلب موارد  استفاده میشود دارای محدودیت دمایی می باشد اما بسته شدن شیر به صورت کامل در دماهای بالا در مدلی که دارای محدودیت دمایی می باشد اما بسته شدن شیر به صورت کامل در دماهای بالا  در مدلی که دارای آب بند رینگی فلزی در محدوده دیسک است امکان پذیر می باشد .چنانچه شیر فلنج دار باشد میتوان  آن را در بین فلنج و پیچ و مهره کرد. فلنج های از نوع تخت یا پیچی آب بند مناسبی با برخی شیرهای از نوع ویفر  به وجود نمخواهند  آورد  زیرا در آن ها نشیمنگاه ارتجاعی موجود برای انجام آب بندی مجموعه بزرگ تر ساخته می شود.
 شير پروانه اي داراي عملكرد آسان و سريع مي باشند چون 90 درجه چرخش  دستگيره ، مجرابند را از حالت كاملاً بسته به حالت كاملاً باز تغيير وضعيت مي دهد . شيرهاي پروانه اي بزرگتر داراي عملگرهايي مختلفي بصورت دستي،پنوماتيك،وهيدروليك مي باشد. اين شيرها مزيتهاي فراواني نسبت به ساير شيرها دارند. خصوصاً  در سايزهاي بزرگ از اين نمونه شيرها استفاده مي گردد.
اين شير بر روي خطوط انتقال گاز و مايع در فشار هاي كم و جريان هاي Slurry مورد استفاده قرار مي گيرد .استفاده از اين شير در فشارهاي بالا به دليل نشتي توصيه نمي شود.
شير پروانه اي در سايزهاي مختلف 2/1-1 الي 200 اينچ ساخته و تعميرات آنها ساده است ولي بايد مرتب گريسكاري شود. در بعضي از مواقع و در موارد خاص بوسيله فلكه دستي كه به ميله گرداننده صفحه وصل مي باشد و مكانيزم آن در يك جعبه چرخ دنده قرار دارد مجهز مي كنند تا چنانچه اگر گرداننده اصلي كه هوا يا هيدروليك باشد از كار بيفتد ، بتواند با آزاد كردن آن از دنده با اهرم يا فلكه دستي مجرابند را در هر حالت كه باشد نگه داشت .  ويژگي ديگر اين شيرها به حداكثر رساندن سرعت جريان سيال در حداقل زمان و حركت شير مي باشد. مخصوصاً در مورد كنترل فشار سيالات در مخازن يا برج هاي تحت فشار ، همچنين اين نوع شيرها در حجم زياد انتقال سيالات مورد استفاده قرار مي گيرد

     از مزاياي شير پروانه اي سبكي وزن ، ارزاني قيمت ، نداشتن قطعات لغزنده و كشويي ، قابليت كنترل ، ساخت صفحه ديسك از موارد مختلف فلزي و غير فلزي مي باشد. و از ديگر مزاياي اين شيرها نداشتن محفظه اي براي به دام انداختن سيال و در نتيجه جلوگيري از خوردگي مي توان اشاره كرد.عمل آب بندي در شيرهاي پروانه اي بصورت Metal-Soft Seat مي باشد

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
 • قیمت

  قیمت:

  تومان     -     تومان
 • موجودی انبار
  0
  0
  0
  0
 • تولید کننده
  0